عضویت در برترساز

شرکت پاویون

شرکت پاویون
شرکت پاویون 3.36364 5 3

میانگین 11 رتبه بندی

امتیاز شما

3 نظرات

مالک: شرکت پاویون (+)

بلوار آفریقا - نرسیده به پل میرداماد - نبش بن بست آرین - پلاک 4 , تهران, تهران _بلوار آفریقا, Iran

02188656804
02188656804
info@pavionco.com

پاویون تحولی عظیم در صنعت ساختمان

نوع:
خدمات رسان
دسته بندی ها:
کلمات کلیدی:
اطلاعات عمومی

 

درباره ما

 

    نظر به توسعه روزافزون عملیات عمرانی صنعت ساختمان، شرکت پاویون همزمان با انجام طرح‌های پژوهشی کاربردی، سیستم‌ها و فناوری‌های روز را مورد بررسی قرار داده و با بهره گیری از فناوری‌های نوین و با هدف ارتقا کیفیت در تولید مصالح نوین و شیوه‌های بهینه شده طراحی و اجرا در نظر داشته در کنار سرعت بخشیدن به روند ساخت و ساز با استفاده بهینه از نیروی انسانی و بهره گیری از تکنولوژی‌های نوین بتواند گام مهمی در راستای صنعتی‌سازی ساخت و ساز در کشور عزیزمان بردارد.

 

تاییدیه و استانداردها

    تاییدیه فنی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و سیستم پذیرفته شده و مورد تایید شهرداری و وزارت مسکن و شهرسازی و بر اساس استاندارد اروپا این سیستم قابلیت مقاومت در برابر آتش سوزی با دمای ۱۰۰۰ درجه را بیش از ۳ ساعت دارد.و گواهی مقاومت در برابر آتش تا ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد به مدت حداقل ۱۸۰ دقیقه صادره توسط موسسه CSI ایتالیا.و گواهی تضمین کیفیت تولید توسط موسسه BBA انگلستان.ودارای گواهینامه بارگذاری و شکست از دانشگاه پادوا و گواهینامه سازگاری با محیط زیست (CCA).ومورد تایید شورای سازه‌های سبز ایتالیا. و آزمون صدا با توجه به استاندارد UNI EN ISO ۱۴۰-۳ اندازه‌گیری عایق صدا و گواهی تست عایق صدا و انتقال هوا از اجزای ساختمان، صادره توسط آزمایشگاه آکوستیک جیور دانو (FC).

 

مفهوم سیستم دال مجوف یوبوت

     سیستم دال مجوف یوبوت، از دو لایه بتن مسلح تشکیل شده است که در بالا و پایین دال و به طور گسترده قرار می‌گیرد و حد فاصل این دو لایه با قالب‌های مکعبی و توخالی یوبوت پر می‌شود. در روند اجرای دال مجوف یوبوت بعد از آرماتور گذاری لایه زیرین، حجم‌های مکعبی کنار هم روی شبکه آرماتور زیرین قرار گرفته و پس از اجرای آرماتوربندی لایه فوقانی و اجرای خاموت سنجاقی یا رکابی در طول تیرچه‌ها بتن ریزی در دو مرحله انجام می‌گردد. سابق بر این به دلیل کنترل خیز و ترک‌های به وجود آمده در سازه‌های بتن آرمه استفاده از سقف‌های بتنی محدود به دهانه‌های کوچک می‌شد که در صورت اجرا در دهانه‌های بزرگ وجود تیر با آویزهای بلند و هزینه‌های اجرا مشکلات فراوانی را برای کارفرمایان و طراحان به وجود می‌آورد که شرکت پاویون با طراحی و اجرای سیستم دال مجوف یوبوت توانسته تمام مشکلات فوق را در سازه‌های بتن آرمه برطرف کند در دالهای مجوف، استفاده از یک شبکه تیر متعامد در زیر دال اصلی، باعث کاهش حجم بتن ریزی، آرماتورگذاری و در عین حال کاهش وزن سقف می گردد. در سیستم دال مجوف به دلیل تغییر مقطع T و ایجاد مقطع I شکل سختی مقطع دال افزایش می یابد. اجرای لایه ای از بتن مسلح در قسمت پایین تیرهای متعامد موجب می‌گردد دال مجوف یوبوت از زیر به صورت تخت و یکپارچه دیده شود و از طرف دیگر به دلیل افزایش سختی دال در این سیستم، لرزش این نوع سقف‌ها کمتر گردیده و همچنین با حذف بتن غیر باربر از درون دال با استفتده از قالب‌های یوبوت سقف سبک‌تر می‌شود که این امر موجب کاهش تعداد ستون‌ها و افزایش دهانه‌های سازه می‌شود.


مزایای سیستم یوبوت
 

مزایای معماری

    فراخ شدن فضای معماری به جهت حذف تیرها و کاهش تعداد ستون‌ها
    امکان تغییر کاربری به جهت گشایش در معماری
    امکان ستون گذاری نامنظم در طراحی‌های معماری
    طراحی دهانه‌های بالای ۱۲ متر بدون نیاز به کابل و کشیدگی
    امکان اجرای کنسول بلند
    افزایش تعداد طبقات به دلیل کاهش ارتفاع کلی ساختمان به سبب کم شدن ضخامت سقف

 

مزایای فنی

    توزیع دوطرفه و مناسب بارهای وارد بر کف سازه
    کاهش اثرات زلزله بر روی سازه به سبب کاهش بار مرده و افزایش سختی دیافراگم
    اجرای دهانه‌های بلند بدون استفاده از تیر با ضخامت‌های مختلف
    حذف تیرها و عدم نیاز به سقف کاذب برای پوشاندن آویز تیرها
    امکان اجرای آسان بازشو و داکت برای عبور تاسیسات
    استفاده از وسایل بالا بر ارزان و سبک تر

 

مزایای اقتصادی

    کاهش محسوس مقدار بتن و میلگرد مصرفی
    کاهش هزینه‌های اجرای تاسیسات به جهت عدم وجود تیر و آویز در زیر سقف‌ها و راحتی عبور تاسیسات
    حذف ستون‌ها و افزایش فضای مفید و تامین پارکینگ بیشتر
    حذف هزینه اجرای سقف کاذب

 

مزایای عایق بندی و زیست محیطی

    عایق صوت و حرارت به دلیل تمام بسته و توخالی بودن قالب و تطابق کامل با مبحث هجدهم به عنوان عایق بندی و تنظیم صدا و همچنین تطابق کامل با مبحث نوزدهم به عنوان صرفه‌جویی در مصرف انرژی
    افزایش مقاومت در برابر حریق، مقاومت در برابر آتش تا ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد به مدت ۱۸۰ دقیقه
    سازگاری با محیط زیست به دلیل کاهش مصرف بتن (تولید یک تن سیمان مقدار زیادی کربن‌ دی اکسید وارد جو می‌کند)

 

مقایسه یوبوت و تیرچه بلوک

    سقف یوبوت با داشتن دو دال بالا و پایین و جان‌های متعامد که دارای عملکرد دو طرفه می باشد، سقفی با صلبیت بسیار بالا فراهم می‌آورد و باعث می شود در مقابل بار زلزله عملکرد بهتری داشته باشد. در این سیستم سازه ای سقف می توان دهانه‌های بلند تا ۱۸ متر را با این سازه پوشش داد در حالی که برای استفاده از تیرچه بلوک در دهانه‌های بیش از۵/۷متر و یا بارهایی مانند پارکینگ نیاز به تیرچه دوبل و افزایش هزینه های اجرایی می‌باشد و ضمنا عملکرد آن به صورت دال یک طرفه می باشد و از لحاظ عملکرد دیافراگم، در خوش بینانه ترین حالت سقف های تیرچه بلوک در راستای تیرچه ها عملکرد صلب دارند و در جهت عمود بر تیرچه ها از صلبیت کافی برخوردار نیستند.
    در سازه یوبوت، ضخامت سقف بسیار کمتر می‌شود.
    سقف یوبوت پس از اجرا، سقفی صاف و بدون نیاز به سقف کاذب را فراهم می‌آورد در صورتی که در سقف تیرچه بلوک به دلیل وجود تیرهای آویزدار، استفاده از سقف کاذب اجتناب ناپذیر است.
    به دلیل عدم وجود تیردر سقف های یوبوت سرعت اجرای این نوع سقف نسبت به سقف های سنتی تیرچه بلوک بیشتر می باشد.
    سقف یوبوت به دلیل وجود هوا در داخل قالب های ماندگارموجود در سقف و استفاده از مواد اولیه مقاوم در مقابل آتش سوزی اولا در برابر انتقال صدا و ثانیا در برابر آتش و عدم تولید گازهای سمی، عملکرد بسیار مطلوبی دارد.

 

مقایسه یوبوت و تیرچه کرومیت

    سقف یوبوت با ایجاد تیرچه‌های I شکل متعامد و همینطور افزایش ممان اینرسی سقف، موجب صلبیت زیاد دیافراگم می گردد که این امر باعث قابلیت اجرای سازه در دهانه های بلند می شود و ضمنا موجب افزایش مقاومت در برابر ارتعاش و خیز سقف نیز می گردد در صورتی که سقف کرمیت به جهت مستعد بودن ارتعاش و خیز برای دهانه‌های بالاتر از ۵/۷ متر توصیه نمی شود و به لحاظ برآورد هزینه، اختلاف بسیار زیادی بین سقف کرمیت و سقف یوبوت می‌باشد.
    در سقف کرمیت به دلیل استفاده از تیرچه‌ها و نیز وجود تیرهای آویزدار در دهانه‌های بلند، اجرای سقف کاذب الزامی است.
    حفره‌های هوای موجود در سقفیوبوت موجب عایق بندی صدا و حرارت شده و از گسترش آتش جلوگیری به عمل می‌آورد.

 

مقایسه یوبوت و تیر دال

    از لحاظ اقتصادی اجرای سقف های یوبوت به دلیل عدم وجود تیر های میانی، اجرای ساده تری دارد و هزینه کمتری را ایجاب می کند همچنین میزان مصرف آرماتور در سقف های یوبوت به دلیل افزایش فاصله مش فوقانی و تحتانی دال کمتر می باشد.
    با توجه به وجود تیر های آویز متعدد در سقف های تیر و دال اجرای تاسیسات در زیر سقف با مشکلات زیادی مواجه می شود و همچنین این امر موجب کاهش ارتفاع مفید طبقات می گردد و از طرف دیگر سطح زیرین سقف حتما با سقف کاذب پوشانده شود.
    به دلیل این که سقف تیر و دال به صورت تو پر اجرا می گردد عایق صوت و حرارت نمی باشد در حالی که در سقف های یوبوت به دلیل وجود هوا در داخل قالب ها ماندگار موجود در سقف از انتقال صوت و حرارت جلوگیری نموده و عایق می باشد.
    در سیستم یوبوت، قالب‎‌بندی سقف همانند قالب بندی دال تخت می‌باشد و غالبا تیرهای داخلی سقف حذف می‌گردد، در صورتی که در سقف تیر دال به دلیل وجود تیرها و تیرچه‌های آویزدار، علاوه بر افزایش حجم و هزینه قالب‌بندی، اجرا را نیز با مشکل مواجه کرده و از سرعت اجرا می‌کاهد.

 

مقایسه یوبوت و پیش تنیده

    دال مجوف یوبوت و سقف پیش‌تنیده، هر دو توانایی اجرای سازه با دهانه‌های بلند را دارا می باشند. اما برای اجرای سازه پیش تنیده در دهانه های بلند، به جهت کنترل خیز و ارتعاش، ضخامت سقف با افزایش بتن مصرفی افزایش می یابد که موجب سنگین شدن سقف می گردد که در دال مجوف یوبوت افزایش ضخامت ناشی از افزایش ابعاد احجام مکعبی می باشد که تاثیر کمتری در سنگین شدن سقف دارد. سقف یوبوت نیاز به اکیپ اجرایی متخصص ندارد و اکیپ های آشنا به سایر سازه های بتنی قادر به اجرای سقف یوبوت می باشند در حالی که سقف های پیش تنیده نیاز به اکیپ های اجرایی بسیار تخصصی و پیچیده دارد همچنین دال بتنی پیش تنیده در پروژه های خاص نیاز به نگهداری دارد.
    سقف های پیش تنیده به دلیل کابل های خاصی که در این سیستم استفاده می شود دارای محدودیت بیشتری نسبت به دال مجوف یوبوت جهت تغییر در پلان معماری و عبور تاسیساتی هستند که در زمان طراحی این سقف ها لحاظ نشده اند. از لحاظ زمانی از آنجا که بتن مورد استفاده در سقف های پیش تنیده باید با عیار نسبتا بالا ساخته شود گاهی تا رسیدن بتن مورد نظر به مقاومت لازم، عملیات اجرای سقف زمان بر می گردد.
    از آنجا که سیستم پیش تنیده نیاز به تجهیزات پیچیده و تمهیدات بیشتری دارد از لحاظ اقتصادی در پروژه های مسکونی سیستم دال مجوف یوبوت به صرفه تر می باشد.

 

مقایسه یوبوت و عرشه فولادی و کامپوزیت

    سقف یوبوت با داشتن دو لایه دال (دوپوش) در بالا و پایین و نیز تیرچه‌های متعامد I شکل به عنوان جان، سختی خمشی بسیار زیادی را تامین می کند و این سختی، صلبیت بسیار زیاد در برابر زلزله و عدم ارتعاش سقف را نسبت به سقف کامپوزیت و یا عرشه فولادی تامین می کند.
    اساسی ترین مشکل سقف های عرشه فولادی و کامپوزیت ارتعاش آن ها می باشد و علی رغم تمامی تمهیداتی که جهت کنترل ارتعاش این نوع سقف ها لحاظ می گردد، پس از اجرا لرزش کاملا محسوسی وجود دارد.
    سقف کامپوزیت و یا عرشه فولادی در هر دهانه‌ای نیاز به اجرای سقف کاذب دارد و این هزینه به سایر هزینه‌های این سقف اضافه خواهد شد. در حالی کهیوبوت با ایجاد سقفی تخت در تراز زیرین، علاوه بر سهولت اجرای تاسیسات، نیازی به سقف کاذب ندارد.
    به لحاظ هزینه مصالح و اجرا، سیستم سقفیوبوت نیز بسیار اقتصادی‌تر از سیستم کامپوزیت و یا عرشه فولادی است.

 

مزایای طلایی یوبوت پاویون

 

 افزایش دهانه های سازه و حذف ستون های مزاحم

  با توجه به قابلیت سیستم سقف های یوبوت ، دهانه ها می توانند به خوبی افزایش یابند و در نتیجه ستون های داخلی حذف گردند که این موضوع موجب فراخی در فضاهای معماری به خصوص در تأمین پارکینگ ها می شود.

 

 کاهش محسوس مقدار بتن و میلگرد

 رفتار دوطرفه دال های یوبوت و همچنین ایجاد دیافراگم با صلبیت مناسب توسط آن، موجب توزیع مناسب بارهای ثقلی در المان های باربر و مستحلک شدن نیروهای جانبی شده و این امر موجب کاهش محسوس بتن و میلگرد مصرفی می گردد.

 

 حذف تیـــــرها و آویــــزها

 با توجه به اینکه در این سیستم، تیرها (پودری‌ها) حذف می گردند و هیچ آویزی در سقف ها وجود ندارد، سطح زیرین دال کاملاً صاف و مسطح می باشد که موجب راحتی عبور تأسیسات در زیر سقف می‌گردد.

 

 افـزایش ارتفــاع مفــیـد

 به دلیل کم بودن ضخامت سقف های یوبوت در مقایسه با سیستم های دیگر ساختمانی، ارتفاع مفید طبقات افزایش می یابد. همچنین کاهش ضخامت سقف ها موجب افزایش تعداد طبقات در ساختمان های بلند مرتبه می گردد.

 

مراحل اجرای سیستم

 

     مرحله اول

         بستن قالب تخت زیرین دال

 

مرحله دوم

اجرای شبکه آرماتور پایینی دال

 

مرحله سوم

جایگذاری قالب های یوبوت

 

مرحله چهارم

اجرای شبکه آرماتور بالایی دال

 

مرحله پنجم

بتن ریزی

 

مرحله ششم

بازکردن قالب های زیرین

 

 

 

 

تفاوت پاویون با سایر محصولات یوبوت

قالب‌های یوبوت پاویون به صورت احجام مکعبی کاملا بسته تولید می‌شوند و جنس قالب‌ها کاملا منعطف بوده و هیچگونه شکستگی در بدنه قالب ایجاد نمی‌شود که این امر موجب می‌گردد بر خلاف سایر نمونه‌ها از نفوذ بتن به داخل آن به طور کامل جلوگیری می‌شود. به منظور جلوگیری از هرگونه حرکت قالب‌ها در طراحی قالب‌های یوبوت پاویون، دسته‌ها و غشاهایی تعبیه شده است که هر قالب را به طور مستحکم به چهار قالب دیگر متصل می‌کند. با تعبیه دسته و غشا با طول‌های متفاوت بر روی قالب‌های یوبوت پاویون علاوه بر تامین حداقل فاصله بین قالب‌ها به میزان ۱۰ سانتیمتر موجب آزادی عمل طراح در صورت نیاز برای ایجاد فاصله بیشتر در بین قالب‌ها می‌گردد.

 

خدمات رایگان پاویون

بررســی نقشـــه

    بررسی نقشه معماری سازه و امکان سنجی استفاده از تکنولوژی دال مجوف یوبوت پاویون

جانمــایی ستـونها

   جانمــایی دیوارهای برشـــی و سـتونها و بازشــــوها بر اسـاس قابلیت های دال یوبـوت

تخــمین مقــادیـر

   تخمـــین مقـادیـــــر بتــن و میلگــرد مصــــرفـی ســازه قبــــل از محاســــبات سـازه

 

خدمات ارائه شده پس از عقد قرارداد

تامــین قالــب های یـوبـــوت پاویــــون

طراحی و محاسبات دقیق سازه و ارائه دفترچه محاسبات

پیگری نقشه ها و گرفتن تاییدیه های لازم در نهاد های مربوطه

آمـــوزش اکیپ اجـــرایی ســــازه

نظــارت نظارت عالیه بر اجـــرای سازه

 

تاییدیه و استانداردها


تاییدیه فنی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن - دانلود فایل
سیستم پذیرفته شده و مورد تایید شهرداری و وزارت مسکن و شهرسازی
بر اساس استاندارد اروپا این سیستم قابلیت مقاومت در برابر آتش سوزی با دمای ۱۰۰۰ درجه را بیش از ۳ ساعت دارد.
گواهی مقاومت در برابر آتش تا ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد به مدت حداقل ۱۸۰ دقیقه صادره توسط موسسه CSI ایتالیا.
گواهی تضمین کیفیت تولید توسط موسسه BBA انگلستان.
دارای گواهینامه بارگذاری و شکست از دانشگاه پادوا
گواهینامه سازگاری با محیط زیست (CCA).
مورد تایید شورای سازه‌های سبز ایتالیا.
آزمون صدا با توجه به استاندارد UNI EN ISO ۱۴۰-۳ اندازه‌گیری عایق صدا و گواهی تست عایق صدا و انتقال هوا از اجزای ساختمان، صادره توسط آزمایشگاه آکوستیک جیور دانو (FC).

 

 

فایل های پیوست

بررسی تجارت


نمایش ترافیک بازدید

مهمانان

تاریخ امروز

قابل توجه سازندگان و تولید کنندگان ایرانی

یک ماه حضور رایگان درسایت برای مشتریان جدید تا بررسی مدارک سازندگان و تولید کنندگان

تولید کنندگان که قدمت بالای پنج سال دارند از لینک زیر پرداخت را انجام دهند

لینک پرداخت سازندگان دارای پروفایل

لینک پرداخت زیر جهت پرداخت سازندگان و تولید کنندگان جدید ( ساخت صفحه اختصاصی رایگان میباشد)

لینک پرداخت سازندگان جدید بدون پروفایل

لطفا جهت تماس تلفنی و مشاوره رایگان و بررسی صحت تولید کننده یا سارنده ایرانی  در سایت ثبت نام کنید

و یا به شماره زیر مسیج بزنید تا پشتیبانی وبسایت با شما تماس بگیرند :

09140123123

3خانه
درباره ما
ارتباط با ما
39برترین سازندگان و تولید کنندگان
زیرساخت شبکه کامپیوتری
13برترین سازندگان ساختمانی
معماران برتر
25مراحل ساخت
25اجرا ساختمان
گودبرداری
پروفایل من