عضویت در برترساز

  • شما اینجا هستید:
  • 3- سقف سازی
  • گروه توسعه عمران نوبن

گروه توسعه عمران نوبن

گروه توسعه عمران نوبن
گروه توسعه عمران نوبن 2.6 5 0

میانگین 5 رتبه بندی

امتیاز شما

اولین کسی باشید که نقد می نویسید

مالک: گروه توسعه عمران نوبن (+)

تهران - میدان فاطمی - خیابان چهل ستون - کوچه 2 - پلاک 33-طبقه 2-واحد 201, تهران, میدان فاطمی, Iran

02188991210
info@nobongroup.ir

طراح ، تولیید کننده و مجری تخصصی سقف یوبوت

نوع:
تولید کننده
دسته بندی ها:
کلمات کلیدی:
اطلاعات عمومی

درباره ما

  شرکت تعاونی گروه صنعتی زمرد خاورمیانه به شماره ثبت 4705 باهدف و چشم انداز کارآفرینی و ایجاد اشتغال در حوزه خدمات و تولید و پیرو آن سودآوری بلند مدت و رشد و ارتقاء اعتبار شرکت و افزایش قدرت مالی و نفوذ در جامعه اقتصادی ایران به خصوص صنعت ساختمان کشور از سال 86 فعالیت رسمی خود را آغاز نمود و تاکنون موفق به انجام قراردادهای متعدد از جمله طراحی و اجرای محیط شهری در شهرهای مسجد سلیمان استان خوزستان وگچساران استان کهگیلویه و بویراحمد و تویسرکان استان همدان و بسطام استان سمنان وچندین شهر دیگر شده است و همچنین نورپردازی و محوطه سازی بلندترین بنای آجری جهان (برج قابوس) در سال 86 را جزء افتخارات خود میداند. با این مقدمه و با نگاه به گسترش فعالیت، این شرکت از سال 89 با نام تجاری گروه توسعه عمران نوبن ، در راستای بروزرسانی صنعت ساختمان و بومی سازی فناوریهای نوین این صنعت پا به عرصه ساختمان نهاد. این شرکت از پیشتازان  توسعه فناوریهای نوین صنعت ساختمان از جمله  دال مجوف یوبوت میباشد و به فضل الهی مجموعه ای شامل مهندسین معمار، مهندسین عمران، مهندسین تأسیسات و مجری، برای کارفرمایان محترم کشور، مطابق با استانداردهای کیفیتی ملی و بین المللی تشکیل داده و ضمن گسترش و رهبری مبتنی بر فناوریهای نوین صنعت ساختمان موفق به اجرای چندین پروژه بزرگ و کوچک در سطح کشور نموده  و ساخت بزرگترین دهانه سازه های بتنی دال تخت کشور را در کارنامه خود دارد.

 

مأموریت  گروه

-    احیاء معماری ایرانی اسلامی
-     بهره مندی از تمامی مزایای فنی و اقتصادی معماری روز دنیا با نگاهی به معماری سنتی ایران
-    استفاده از فناوریهای نوین ساختمانی در سازه ، تأسیسات و ... در ساختمان
-    همکاری و همفکری مجموعه جهت عرضه بهترین پیشنهاد به کارفرما
-    خروجی عالی در ساخت با حداقل خطا
-    پیاده سازی مقررات ملی ساختمان در تمامی سازه ها
-    توسعه نیروی انسانی کارآمد و اشتغالزائی
-    فن آوری و بازاریابی
-    رعایت حقوق جامعه و توجه به محیط زیست
-    ایجاد مزیتهای رقابتی بویژه در قیمت و کیفیت محصولات و خدمات
-    تأکید بر حفظ منافع ذینفعان بویژه کارفرمایان و کارمندان شرکت
-    در نهایت افزایش روز افزون رضایت مشتری
-    افزایش حسن شهرت و سهم بازار مسکن

 

اهداف کلان  گروه

-    تأمین تمام نیازهای کارفرما در صنعت ساختمان
-    افزایش سطح بهره وری در کلیه عرصه های عملیاتی شرکت
-    پذیرش دگرگونی و برتری جوئی
-    مشارکت و بهره گیری از خرد گروهی
-    همسو کردن هدف های فردی با هدف های گروهی و سازمانی
-    خلاقیت و نو آوری
-    شایسته سالاری و شایسته پروری
-    کار با کیفیت = عبادت
-    افزایش و تکمیل سبد محصولات و خدمات
-    کاهش اشکالات و خطاها
-    در نهایت خشنودی و وفاداری مشتری

خدمات

 

مشاوره

مهمترین بخش از یک پروژه بزرگ شناسایی نیازها، بایدها و نبایدها و بکارگیری مناسبترین روشها می باشد. این مهم بدون انجام مشاوره با کارشناسان و خبرگان اهل فن میسر نمی باشد. کارشناسان ما در این مجموعه آماده ارایه این خدمت به شما عزیزان می باشند، اگر در صدد ساخت بنا می باشید قبل از هر اقدامی ابتدا با ما مشورت کنید.

تهیه طرح و نقشه معماری

ارائه طرح و نقشه های معماری مناسب با نیازهای کارفرمایان گرامی با رعایت اصول معماری  و بکارگیری روشهای نوین در ساخت بنا انقلابی در صنعت ساختمان خواهد بود. بکارگیری روشهای نوین در اجرای سازه و حذف ستونهای اضافی در ساختمان بسیاری از محدودیت ها در طراحی را از بین خواهد برد، و این امکان را فراهم خواهد کرد تا طرحی متفاوت را در اختیار شما قرار دهیم.

تهیه نقشه های سازه و تاسیسات

طراحی و آماده سازی نقشه های سازه و تاسیسات بدلیل امکان اجرای متفاوت آن در فناوریهای نوین ساختمان نیز نیازمند داشتن شناخت از نحوه اجرا و تفاوت آن با روشهای سنتی معمول می باشد، تا علاوه بر بهینه سازی و بهره وری بالا سرعت اجرای پروژه را نیز به حد قابل ملاحظه ای افزایش دهد.

ساخت و اجرای پروژه

گروه توسعه عمران نوبن دارای چندین تیم اجرایی با تجربه و آموزش دیده در زمینه اجرای دالهای مجوف کوبیاکس و یوبوت و همچنین مجهز به ماشین آلات و تجهیزات کامل ساخت و اجرا، آماده ی ارائه خدمات اجرایی به کارفرمایان محترم می باشد.

   

 

محصولات

 

 گروه توسعه عمران نوبُن باتوجه به رسالت خود که همانا بسط و گسترش فناوری های نوین در سطح کشور و همچنین کشورهای همسایه را دارد، لذا در همین راستا اقدام به راه اندازی واحد تولید بلوک های ماندگار یوبوت در شمال کشور نموده است. این واحد تولیدی دارای ظرفیت تولید 60000 قطعه در ماه می باشد.
 
مزایای ویژه بلوک های یوبوت تولید شده توسط گروه نوبُن


1. تولید بلوک به صورت دوبل: (با احجام کاملاً بسته از هر طرف)

نظر به الزامات جدید مرکز تحقیقات در بند 2 آمده است « قالب های U-BOOT باید به صورت احجام کاملاً بسته از هر طرف تولید شود تا از ورود بتن به داخل قالب جلوگیری به عمل آید . این عمل باعث کاهش مصرف بتن ( هزینه کارفرما ) و همچنین کاهش وزن دال که همانا هدف اصلی این سیستم می باشد، می شود.


2. تولید با مواد اولیه رنگی:

شرکت نوبُن با هدف تولید با کیفیت محصولات خود اقدام به تولید بلوک یوبوت در رنگهای سبز، قرمز و زرد نموده است که این عمل باتوجه به درجه مرغوبیت مواد رنگی نسبت به مشکی باعث افزایش مقاومت بلوک می گردد.


3. تغییر ساختار:

تغییر طراحی باعث بالا رفتن مقاومت سازه ای در بدنه بلوک یوبوت گردیده و موجب افزایش مقاومت در برابر فشار و تحمل وزن کارگران و گروه بتن ریزی هنگام اجرای سقف می باشد.

 

nobon-product1-bartarsaz-com
nobon-product2-bartarsaz-com
nobon-product3-bartarsaz-com
nobon-product4-bartarsaz-com
nobon-product5-bartarsaz-com
nobon-product6-bartarsaz-com

 

تاریخچه یوبوت:                                                     

در اواخر قرن بیستم میلادی، مهندسین ایتالیایی با تحقیق بر روی سقف های مختلف به ویژه دالهای بتنی  به جهت بهینه سازی آن و رسیدن به مقاومت مناسب در برابر زلزله و همچنين استفاده از دهانه های بلند و کاهش مصرف آرماتور و بتن، سیستم دال مجوف یوبوت را ابداع و به دنیا معرفی کردند و باتوجه به مزایای بارز آن، در كشورهاي مختلف جهان بويژه كشورهاي اروپائي مورد استقبال گسترده­اي قرار گرفته و در سال 87 پس از ورود به ایران ،در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت راه و شهرسازی مورد بررسی قرار گرفته و موفق به اخذ تاییدیه فنی از آن مرکز شده است و تا کنون در بیش از 1/000/000 متر مربع سقف ساختمانهای مختلف دراقصی نقاط کشور از دال مجوف یوبوت استفاده شده است.

 

معرفی سقف نوبن(nobon u-boot slab):

فناوری یوبوت توسط شرکتهای مختلف با نامهای تجاری متفاوت ارائه میگردد و گروه توسعه عمران نوبن بعنوان یکی از اولین شرکت های ارائه دهنده آن در ایران با نام تجاری - سقف نوبن -  ،این فناوری را به جامعه مهندسین و کارفرمایان و تمامی دست اندرکاران صنعت ساختمان کشور معرفی تموده است و با افزایش دامنه فعالیت از طریق نمایندگان خود،سعی بر گسترش این فناوری در سراسر کشور دارد. 

  سقف نوبن(U–Boot) یک سیستم سازه­ای از نوع دال دو طرفه مجوف (توخالی) می­باشد که در آن در حد فاصل مش­های میلگردی بالا و پایین بلوک­های پلاستیکی توخالی از جنس پلی پروپیلن بنام یوبوت جایگزین بتن غیرسازه­ای در وسط سقف خواهد شد. 

 دال­هاي مجوف با مقطع T شكل در ايران قدمت طولاني دارد و در بسياري از پل­هاي درون شهري و ساختمان­هاي عمومي همچون دانشگاهها و سالن­هاي همايش و ادارات مورد استفاده واقع شده است.

 سقف نوبن (U–Boot) با مقطع I شكل، سيستم بهبود يافته همان دال­هاي مجوف T شكل مي­باشد كه نقاط ضعف آن همچون وزن زياد، مشكلات اجرائي و  ... را برطرف نموده است.

 

مشخصات مصالح مورد استفاده در این سیستم:

    در ساخت دال های بتن آرمه ی مجوف دوپوش U-Boot از مصالح زیر استفاده می گردد:

     میلگرد: مشخصات میلگرد مورد استفاده در این دال ها مانند قسمت های دیگر سازه می باشد و سایز آنها از طراحی سازه بدست می آید. معمولا در این دال ها از میلگرد آجدار A3 استفاده می شود.

     بتن: با توجه به مشخصات این دال ها بتن مورد استفاده باید دارای روانی بیشتری نسبت به اعضای دیگر سازه باشد تا به راحتی زیر قالب های U-Boot حرکت کرده و سطحی صاف ایجاد نمایند. این روانی بتن معمولا توسط افزودنی های فوق روان کننده که باعث ایجاد کاهش مقاومت نمی شوند ایجاد می گردد. مقاومت فشاری بتن در این دال ها مانند دال های بتن آرمه معمولی از طراحی سازه بدست می آید.

    قالب های ماندگار U-Boot : قالب های هم شکلی هستند که از پلی پرولین نو و یا بازیافتی ساخته می شوند. این قالب ها پاسخی نو آورانه برای ایجاد فضای خالی داخل بتن و کاهش وزن و میزان بتن مصرفی دال می باشند. از این قالب ها در ابعاد مختلف برای پوشش دهانه های گوناگون استفاده می گردد.

 

 

مراحل اجرا

 

     بستن قالب تخت زیرین دال

در این مرحله با توجه به تغییرات موجود قالب بندی زیرین دال انجام می گیرد. این قالب ها می توانند از جنس چوب،پلی وود، فلز ویا کارتن پلاست باشد.

                   

     بستن شبکه آرماتور پایین دال

شبکه آرماتور پایین طبق نقشه های اجرایی باید به گونه ای بسته شود که حداقل یک میلگرد در بین قالب های U-Boot قرار گیرد.

  

     چیدن قالب ها با توجه به نقشه های اجرایی

    در این مرحله قالب های U-Boot طبق نقشه های اجرایی چیده و فاصله آنها به وسیله بند های تعبیه شده بر روی آنها تنظیم می گردد.

                                                                                                                      

     بستن آرماتور بالای دال

    در این مرحله شبکه ی آرماتور بالای دال بسته شده و هم چنین در صورت نیاز به آرماتورهای برشی این آرماتورها در بین قالب ها قرار می گیرند.

 

    بتن ریزی لایه ی اول

    در اجرای این نوع دال ها بتن ریزی در دو لایه انجام می شود. لایه اول با افزودن روان کننده به بتن، به ضخامت حدودی 5 تا 10 سانتی متر (بسته به اندازه ی پایه ی قالب ها)ریخته می شود که باعث می گردد با انجام عمل ویبره،بتن تمام سطح زیر قالبهای ماندگارU-Boot را پر نماید.

    

     تکمیل بتن ریزی

    لایه ی دوم بر روی لایه ی اول ریخته می شود تا به ضخامت مورد نظر برسد. باید توجه داشت فاصله ی زمانی بین بتن ریزی لایه اول و دوم نباید به قدری باشد که باعث گیرایی لایه ی اول شود.

 

     باز کردن قالب ها

پس از گیرش بتن در زمان تایین شده در مبحث نهم مقررات ملی ساختمان قالب های زیر دال جمع شده و به طبقه ی دیگر منتقل می شود.

 

   دال تخت حاصله :

 

باید توجه داشت که کلیه ی مباحث مربوط به قالب بندی, آرماتوربندی, بتن ریزی, و نگهداری از بتن که در مبحث 9 مقررات ملی ساختمان آمده است در مورد این دال ها صادق می باشد و باید به دقت اجرا گردد.

 

 

 

 مزایای استفاده از دال های مجوف دوپوش

 

    ایجاد دهانه های بزرگتر و کنسول های بلندتر

استفاده از این تکنولوژی باعث می­گردد تا علاوه بر کاهش وزن سقف، سختی آن نیز افزایش یابد که این امر ایجاد دهانه­های بزرگتر و کنسول­های بلندتر را امکان پذیر می­نماید. این افزایش دهانه باعث آزادی عمل بیشتر در طرح معماری و ایجاد فضاهای خلاقانه، فضاهای باز تجاری، تامین پارکینگ بیشتر و . . . می­گردد.

 

    امکان حذف تیرها و ایجاد دال تخت

با استفاده از این تکنولوژی می­توان تیرهای موچود در سازه را در صورت وجود دیوار برشی در سازه­های بیشتر از 3 طبقه و یا 10 متر، حذف نمود. حذف تیرها باعث ایجاد مزایای زیر می­گردد :

    افزایش ارتفاع مفید طبقات و یا امکان کاهش ارتفاع

    کاهش میزان عملیات قالب بندی، آرماتوربندی و بتن ریزی به نسبت دال بتنی معمولی

    عبور راحت تر تاسیسات از زیر سقف

    امکان حذف سقف کاذب در صورت هماهنگی با تاسیسات

    امکان ایجاد شکل ها و بازشوهای بزرگ و نامنظم در سقف

 

با توجه به حذف تیرها و افزایش سختی سقف، آزادی عمل بیشتری در ایجاد اشکال و بازشوهای بزرگ و نامنظم روی سقف وجود دارد. البته باید توجه داشت که شکل و ابعاد این بازشوها در طراحی سازه لحاظ گردد.

 

    کاهش میزان انتقال صوت, حرارت و لرزش

با توجه به افزایش سختی دال در استفاده از این تکنولوژی، لرزش این نوع سقف­ها نسبت به دال­های بتن آرمه معمولی کمتر بوده و باعث اطمینان خاطر بیشتر برای ساکنین می­گردد. همچنین به دلیل وجود حفره­های خالی درون سقف، انتقال صوت و حرارت به نحو چشم گیری کاهش می­یابد.

 

    بهبود عملکرد لرزه ای

سیستم­های دال بتنی نسبت به دیگر سیستم­های پوشش سقف، دیافراگم یکپارچه تری تشکیل می­دهند که باعث بهبود عملکرد لرزه­ای ساختمان گردد.

 

    امکان ستون گذاری نامنظم

بر خلاف سازه­های بتنی معمولی که ستونگذاری معمولا از آکس بندی منظم پیروی می­کند، در این سیستم امکان ستونگذاری به صورت نامنظم وجود دارد که در طرح­های معماری حائز اهمیت است.

 

     کاهش آلودگی محیط زیست (دوستدار محیط زیست)

با توجه به استفاده از مواد بازیافتی در تولید بلوکهای یوبوت در سقف ،مزایای زیر از جمله مزایای زیست محیطی این سقف می باشد.

- عدم نیاز به مواد پتروشیمی و  نفتی ،در نتیجه جلو گیری در هدر رفت سرمایه های ملی.

- عدم تولید گاز سمی در فرآیند تولید و استفاده .

- راهکار مناسب در جهت دفع زباله های پلاستیکی از دل طبیعت.

-عدم انتشار دود و گاز سمی در زمان وقوع حریق در ساختمان.

 

   افزایش مقاومت در برابر حریق

بر اساس استاندارد اروپا ( رفتار سازه در برابر حریق ) این سقف قابلیت مقاومت در برابر آتش سوزی با دمای 1000 درجه سانتیگراد را بیش از سه ساعت دارد.

 

 

nobon-certificate2-bartarsaz-com
nobon-certificate4-bartarsaz-com
nobon-certificate6-bartarsaz-com
nobon-certificate3-bartarsaz-com
nobon-certificate7-bartarsaz-com
nobon-certificate5-bartarsaz-com
nobon-certificate8-bartarsaz-com
nobon-certificate9-bartarsaz-com

 

 

بررسی تجارت


هیچ بررسی در حال حاضر وجود ندارد

نمایش ترافیک بازدید

مهمانان

تاریخ امروز

قابل توجه سازندگان و تولید کنندگان ایرانی

یک ماه حضور رایگان درسایت برای مشتریان جدید تا بررسی مدارک سازندگان و تولید کنندگان

تولید کنندگان که قدمت بالای پنج سال دارند از لینک زیر پرداخت را انجام دهند

لینک پرداخت سازندگان دارای پروفایل

لینک پرداخت زیر جهت پرداخت سازندگان و تولید کنندگان جدید ( ساخت صفحه اختصاصی رایگان میباشد)

لینک پرداخت سازندگان جدید بدون پروفایل

لطفا جهت تماس تلفنی و مشاوره رایگان و بررسی صحت تولید کننده یا سارنده ایرانی  در سایت ثبت نام کنید

و یا به شماره زیر مسیج بزنید تا پشتیبانی وبسایت با شما تماس بگیرند :

09140123123

3خانه
درباره ما
ارتباط با ما
39برترین سازندگان و تولید کنندگان
زیرساخت شبکه کامپیوتری
13برترین سازندگان ساختمانی
معماران برتر
25مراحل ساخت
25اجرا ساختمان
گودبرداری
پروفایل من