عضویت در برترساز

شیشه قزوین

شیشه قزوین
شیشه قزوین 4 5 0

میانگین 5 رتبه بندی

امتیاز شما

اولین کسی باشید که نقد می نویسید

مالک: شیشه قزوین (+)
  • info@ghazvinglass.com

شهید بهشتی خيابان شهيد بهشتى - خيابان شهيد سرافراز - پلاك 13, تهران, Iran

02188731515
09123335154
02188732381
info@gazvinglass.ir
نوع:
تولید کننده
دسته بندی ها:
کلمات کلیدی:
اطلاعات عمومی

 

درباره ما

 

همگام با رشد روزافزون ميزان مصرف شيشه تخت در ايران، پس از انجام مطالعات و مقدمات احداث کارخانجات شيشه توسط  بانک صنعت و معدن، سرانجام کارخانه شيشه قزوين درســـــال1344 با سرمايه اوليه بالغ بر يک ميليارد ريال در زمينـــي به مساحت260,000 مترمربع با تخصيص زيربناي 100,000 مترمربع به مجموعه اي از سالنهاي توليد، انبارها، واحد هاي اداري، خدماتي و تعميراتي در کيلومتر 3 جاده قزوين- رشت راه اندازي شد. بدين صورت بزرگترين كارخانه شيشه تخت کشور با نام «کارخانه شيشه قزوين» و با استفاده از فناوري روز دنيا وارد عرصه توليد شد. در آن زمان شيشه توليد شده در اين کارخانه در نوع خود از مرغوبترين توليدات خاور ميانه به حساب مي آمد. در خلال سالهاي آتي افزايش چشمگير تقاضاي بازار داخلي براي انواع شيشه تخت، شرکت را بر آن داشت تا با استفاده از فناوريهاي جديد، ارتقاي دانش و تکيه بر پشتکار افزون پرسنل مجرب، علاوه بر احداث کارخانه شيشه مشجر نسبت به تاسيس کارخانجات شيشه فلوت و صنايع جانبي (شيشه فرآوري شده) اقدام  نمايد تا علاوه بر تامين مصارف داخلي از توان رقابتي مضاعف در بازارهاي خارجي نيز بهره مند گردد. فعااليتهاي اين واحد صنعتي تا به امروز ادامه يافته و مي توان گفت در حال حاضر مساحت کل کارخانجات شرکت شيشه قزوين بالغ بر 3,000,000 مترمربع  است . بواسطه حساسيت صنعت شيشه به کيفيت مواد اوليه مصرفي، ذخاير معدني مورد نياز اين شرکت به طور کامل شناسايي شده و در راستاي حفظ کيفيت بالاي محصول، مواد اوليه مورد نياز  از قبيل سيليس، دولوميت و آهک  از معادن مختلف کشور  تامين و جهت فرآوري به کارخانه آرايش مواد اين شرکت -که در سال  1375  احداث شده است- ارسال مي گردد. کارخانه آرايش مواد شيشه قزوين قادر است سالانه 100 هزار تن پودر سيليس دانه بندي شده جهت مصرف در کوره هاي شرکت توليد نمايد. نیاز کارخانجات شیشه کشور به سیلیس مرغوب –بعنوان مهمترین  ماده اولیه شیشه- و تمایل به حفظ کیفیت شیشه تولیدی منجر به تاسیس شرکت استخراج با بهره برداری از مدرن ترین ماشین آلات فرآوری روز دنیا در سال 1372 گردید. این شرکت قادر است با ظرفیت اسمی 360,000 و ظرفیت تولیـــد 260,000 تن در سال، سیلیس مصرفی کارخانجات شیشه تخت، بلور و کریستال را تولید و توزیع نماید.


شيشه فلوت

در اوايل ارديبهشت سال 1380 خبر احداث کارخانه توليد شيشه به روش فلوت در ايران توسط شرکت شيشه قزوين با مشارکت شرکت پيلکينگتون (Pilkington) اعلام و مطابق آن کارهاي مطالعاتي، طراحي و عمليات اجرائي احداث کارخانه در 70 کيلومتري شهر قزوين در منطقه فارسجين در زميني به مساحت 2,000,000 مترمربع با زير بناي صنعتي 70,000 مترمربع آغاز گرديد. عمليات اجرائي طرح در نيمه دوم سال 1388 پايان پذيرفت و توليد شيشه فلوت اين شرکت رسماً آغاز شد. اين کارخانه با بهره گيري از تکنولوژي شرکت پيلکينگتون قادر است شيشه فلوت را در طيفي از ضخامت هاي حداقل 8/1 تا حد اکثر 12 ميليمتر با کيفيت بسيار بالا در حداکثر ابعاد 3,600*6,500 ميليمتر با ظرفيت 180,000 تن در سال توليد نمايد. قرارداد بين دو شرکت شيشه قزوين و شرکت پيلکينگتون براي احداث دو خط توليد شيشه فلوت منعقد و عمليات اجرائي خط دوم نيز همزمان با مراحل پاياني خط اول آغاز شده است. کيفيت شيشه هاي توليدي به دليل يکنواختي ضخامت براي توليد انواع شيشه اتومبيل، آيينه و مصارف صنعتي ديگر بسيار مناسب است.


شيشه مشجر

شيشه مشجر به دليل داشتن طرح و ناهمواري در يک يا دو طرف آن موجب شکست نامنظم نور عبوري شده و تصوير واضحي از اشياء آن سوي شيشه به ناظر ارائه نمي دهد. اين شيشه با استفاده از روش نورد مذاب شيشه از بين دو غلطک –معمولاً غلطک زيرين نقش دار است- توليد ميشود . شيشه مشجر در اجراي دکوراسيون و تزئينات، تقسيم بندي فضاها ( پارتيشن)، شيشه گلخانه اي  و نماي داخلي و خارجي ساختمان کاربرد دارد. در حال حاضر کارخانجات شيشه قزوين داراي دو خط توليد شيشه مشجر بوده و با ظرفيت ساليانه  50,000 تن به توليد شيشه رنگي (آبي، سبز ، کهربايي، برنز و بيرنگ) با نقـش هاي مختلف ( برفي , کاراتاچي، بازوبندي، ذره بيني، برگ بيدي و ....) از ضخامت 4 الي 1 و به عرض 1,600 ميليمتر ادامه مي دهد. اين محصول بدليل برخورداري از کيفيتي ممتاز جزو بهترين برند هاي شيشه مشجر در کشور محسوب شده و علاوه بر مصارف داخلي، بخشي از نياز بازار کشور هاي همسايه و آسياي ميانه را نيز تامين مينمايد.


واحد صنايع جانبي

واحد صنايع جانبي شيشه قزوين در پاسخ به افزايش نياز بازار به شيشه هاي ايمن و سلامت، لزوم کنترل اتلاف انرژي، تمايل جامعه به استفاده از شيشه هاي فرآوري شده و نيز ديدگاه راهبردي مديران به مقوله گوناگوني مشاغل احداث شد. نياز به استحکام، ايمني و مقاومت در مقابل حرارت، مصرف کنندگان امروز را به استفاده از شيشه سکوريت سوق مي دهد. در مراکز تجاري، ساختمانها و صنايع خودرو سازي براي جلوگيري از شکست شيشه به قطعات بزرگ از شيشه سکوريت (دير شکن و H.S. ) استفاده مي شود. به عبارت ديگر هنگامي که پارامترهايي نظير مقاومت مکانيکي و ايمني اهميت قابل ملاحظه اي داشته باشند، استفاده از شيشه سکوريت يک انتخاب هوشمندانه خواهد بود.


تحقیق و توسعه

شركت شيشه قزوين در طول حیات خود بيش از واحدهاي صنعتي ديگر به امر تحقيق و توسعه توجه داشته است. سابقه وجود واحد تحقيق و توسعه در این شركت به سالهاي1360 بر مي گردد. دانش آموختگان اين بخش در حال حاضر مديريت واحدهاي صنعتي شيشه درکل كشور را بر عهده دارند. در محوطه كارخانه فلوت فارسجين، ساختمان جدید مركز تحقيقات و كتابخانه شیشه قزوین به وسعتی قابل ملاحظه در حال تكميل است و امید آن می رود که مهندسين جوان این شرکت همگام با توسعه امکانات موجود، کماکان در خدمت به کشور و جامعه با عزمی راسخ در زمينه هاي مختلف به كار تحقيق بپردازند. از دیگر فعالیت های واحد تحقیق و توسعه ورود به بازارها و ارائه محصولات جدید، ارائه خدمات نوین و ورود به صنایع دیگر بوده است. همچنین، در این واحد نقشه رسیدن به اهداف صنعتی مورد نظر بررسی وبه واحدهای اجرایی مربوطه ارائه میشود. برخی از طرح های مورد مطالعه توسط واحد تحقیق و توسعه شرکت به شرح ذیل است:


1.    بررسی جایگاه بازار، تبلیغات محیطی، شرکت در نمایشگاهها و سمینارهای داخلی و خارجی
2.    بررسی زیر ساخت منابع انسانی و برگزاری کلاسها و دوره های آموزشی
3.    بررسی رقبای دور و نزدیک و برگزاری جلسات مشترک جهت هماهنگی بین تولید کنندگان
4.    تحلیل اطلاعات و بررسی موقعیت شرکت و . . . .
5.    رنگ بندی عوامل محیطی و محاطی و طراحی لوگو و فرمها و . . . .
6.    شناسایی محصولات جدیدی که توسط شرکتهای پیشرو دنیا به بازار عرضه میشوند و بررسی امکان پذیری تولید و عرضه آن محصول.
7.    شناسایی منابع علمی و فنی و تامین منابع برای کتابخانه و نیز معرفی منابع جدید به سایر کارشناسان فنی.


واحد کنترل کيفيت

مقوله ((کيفيت)) رتبه ي يک کالاي توليدي را در قياس با کالاهاي مشابه تعيين مي کند. از آنجا که کليه تجهيزات و ماشين آلات مورد استفاده در کارخانجات شيشه قزوين، مجموعه اي از ماشين آلات معتبرترين کارخانجات اروپايي (پيلکينگتون انگلستان، لايسک اتريش، تام گلس فنلاند و ...) تامين شده اند، کيفيت محصولات توليدي شيشه قزوين و نوع عملکرد متخصصين مجرب اين شرکت منجر به اخذ نشان ملي استاندارد ايران و نشان مديريت کيفيت شده است. اين شرکت داراي مجوز و پروانه استاندارد توليد انواع محصولات از موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران بوده و خود را ملزم به رعايت ضوابط و انجام کليه آزمايشات مواد اوليه و محصول نهايي مي داند. واحد کنترل کيفيت کارخانجات شيشه قزوين خواص و ترکيبات مواد اوليه و بچ مربوطه را قبل از ورود به کوره آناليز کرده و شيشه توليد شده را قبل از ارسال براي مشتري از نظر ظاهري و اپتيکي، مقاومت، شکنندگي، ايستايي، شکست نور، نفوذ ضربه و غيره کنترل مي نمايد. عدم بسته بندي و حمل مناسب شيشه مي تواند بر کيفيت آن اثر بگذارد. واحد کنترل کيفيت شيشه قزوين همواره خود را ملزم مي داند که کليه مراحل توليد، بسته بندي و ... را کنترل و ارزيابي کرده و موانع و مشکلات کيفيتي را در راستاي رضايت مشتريان حل نمايد.


بسته بندی و حمل و نقل

 از آنجاکه حفظ کيفيت محصول، اجتناب از آسيب ديدگي، چيدمان منظم و جلب رضايت مشتري براي شرکت شيشه قزوين در اولويت قرار دارد و با توجه به لاينفک بودن دو مقوله «بسته بندي» و «حمل و نقل»، اين شرکت با استفاده از پرسنل کارآمد و آموزش ديده بستر مناسبي براي بسته بندي و حمل شيشه بر مبناي نوع محصول و مقصد و محل تحويل ايجاد نموده است. بسته بندي محصولات با توجه به نياز مشتريان بصورت فله اي، شيرينکي و جعبه اي انجام مي شود. بنا به ساختار شيشه، حمل محصول توسط وسيله اي به نام خرک در اشکال مختلف ( A  فريم و L فريم و . . . .) صورت مي پذيرد.

بسته بندی بر روی خرک های فلزی سیار

این روش بسته بندی و حمل با هدف تسهیل و تسریع در بارگیری و تخلیه برای ارسال بسته های شیشه به نقاطی در فواصل نزدیک به محل تولید استفاده میشود.

بسته بندی در جعبه چوبی (پالت) به صورت مستقیم

این روش بسته بندی و حمل برای اطمینان از ارسال بهینه محصول به فواصل دور و کشورهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.


مشاوره و طراحی

شیشه محصولی با دو ویژگی منحصر بفرد است: «شفافیت» و «شکنندگی». شفافیت شیشه موجب بروز کاربردهای فراوان این محصول در معماری و صنایع متعدد دیگر شده و شکنندگی آن همواره محدودیت هایی را برای طراحان بوجود آورده است. تولید شیشه مشجر، فلوت و انواع محصولات جانبی در شرکت شیشه قزوین امکان استفاده از شیشه در زمینه های کاربردی وسیعتری را فراهم کرده است. واحد مشاوره و طراحی شیشه قزوین با برخورداری از 45 سال تجربه و در گرو همکاری با متخصصین مجرب و آشنا با استانداردهای معتبر ایران و جهان و نیز همکاری با تیمهای موفق و برجسته دنیا در زمینه کاربردهای شیشه، قادر به ارائه خدمات مشاوره، طراحی و پشتیانی فنی محصول بشرح موارد ذیل است:
❖    تعیین نوع محصول شیشه ای مورد نیاز با توجه به کاربرد مورد نظر مشتری
❖    طراحی ابعاد، ضخامت و نوع شیشه با توجه به نوع کاربری
❖    ارائه خدمات «مهندسی ارزش»  
❖    ارائه مشاوره در زمینه کاربری های خاص و سازه های شیشه ای

 

 

 

 

 

بررسی تجارت


هیچ بررسی در حال حاضر وجود ندارد

نمایش ترافیک بازدید

مهمانان

تاریخ امروز

قابل توجه سازندگان و تولید کنندگان ایرانی

یک ماه حضور رایگان درسایت برای مشتریان جدید تا بررسی مدارک سازندگان و تولید کنندگان

تولید کنندگان که قدمت بالای پنج سال دارند از لینک زیر پرداخت را انجام دهند

لینک پرداخت سازندگان دارای پروفایل

لینک پرداخت زیر جهت پرداخت سازندگان و تولید کنندگان جدید ( ساخت صفحه اختصاصی رایگان میباشد)

لینک پرداخت سازندگان جدید بدون پروفایل

لطفا جهت تماس تلفنی و مشاوره رایگان و بررسی صحت تولید کننده یا سارنده ایرانی  در سایت ثبت نام کنید

و یا به شماره زیر مسیج بزنید تا پشتیبانی وبسایت با شما تماس بگیرند :

09140123123

3خانه
درباره ما
ارتباط با ما
39برترین سازندگان و تولید کنندگان
زیرساخت شبکه کامپیوتری
13برترین سازندگان ساختمانی
معماران برتر
25مراحل ساخت
25اجرا ساختمان
گودبرداری
پروفایل من