عضویت در برترساز

آمازون هاردوود

آمازون هاردوود
آمازون هاردوود 3.83333 5 0

میانگین 3 رتبه بندی

امتیاز شما

اولین کسی باشید که نقد می نویسید

مالک: آمازون هاردوود (+)

تهران - ولی عصر - بالاتر از پارک ساعی - روبروی بیمارستان مهرگان - جنب بانک ملی - پلاک 2432 -طبقه دوم, تهران, Iran

02188202323
02188202423
info@amazonhardwood.com

پارکت های تمام چوب از چوب درختان جنگل های امازون

نوع:
نماینده انحصاری
دسته بندی ها:
کلمات کلیدی:
اطلاعات عمومی

 

درباره ما

از دیرباز محصولات و مصنوعات چوبی در سراسر جهان علاقمندان بسیاری داشته است. بخصوص درصنعت دکوراسیون داخلی، امروزه شاهد علاقه مند ی بیشتر مردم و پیشرفتهای سریع و فراوان تکنولوژی ک این صنعت در دنیا هستیم. یکی از محصولات چوبی که بدلیل زیبائی و دوام بالا مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است کفپوش چوبی(پارکت) میباشد. جنگل های امازون به لحاظ تنوع در گونه های مختلف جانوران و درختان جنگلی غنی ترین نقطه از کره زمین می باشد. مرغوبترین چوب جهان با نام تجاری ایپه (IPE) یکی از هزاران درختی است که در این منطقه وجود دارد. چوب درختان جنگل های آمازون پرطرفدارترین گونه های چوبی روی کره خاکی می باشد. درختان این جنگل به لحاظ طرح و رنگ های بسیار متنوع و فوق العاده زیبایی که دارند در کنار سختی بی نظیری که بواسطه شرایط بکر و عالی آب و هوایی منطقه بسیار مورد توجه صنایع چوبی قرار گرفته اند. یکی از رایج ترین مورد مصرف این چوب ها در صنعت ساختمان علی الخصوص کفپوش های ساختمانی می باشد.در پنج سال اخیر پارکت در طراحی دکوراسیون داخلی نقش قابل توجه اییفا کرده است. چوب درختانی همچون IPE که به IRONWOOD معروف است و درخت CUMARU و نیز JATOBA از پرطرفدارترین کفپوش های چوبی در بین ساکنین قاره آمریکا و اروپا بوده است.

هم اکنون شرکت آمازون هاردوود مفتخر است که اولین و تنها عرضه کننده حال حاضر پارکت های تمام چوب (SOLID) از چوب های سخت جنگل های آمازون از کشور برزیل در کشور عزیزمان ایران می باشد. این مجموعه با بهره گیری از پرسنل مجرب و متخصص و مشتری مدار ،پس از مطالعات ی دقیق و کارشناسی شده و برنامه ریزی هدفمند، با هدف نوآوری وپیشرفت در دنیای مدرن دکوراسیون داخلی و محصولات چوبی مرتبط، بر پایۀ ارزش نهادن به اصول علمی و عملی این حرفه و تأمین نیاز مشتریان این عرصۀ رقابتی، با به خدمت گرفتن صنعت روزدنیا، اقدام به واردات محصولاتی منحصر به فرد و 100% طبیعی، بادوام و استحکام فوق العاده و زیبایی چشمگیر و کیفیتی درخورشأن ایرانیان خوش ذوق در دنیای مدرن دکوراسیون داخلی نموده است. همچنین شرکت آمازون هاردوود بادپوی بسیار قوی محصولات مذکور درانبار مرکزی واقع درتهران به مساحت حدوداَ 2000 مترمربع سعی در تامین نیازهای مشتریان عزیز و محترم نموده است. باشد که با استعانت از الطاف پروردگار بتوانیم گامی هرچند کوچک، ولی مؤثر در این عرصه برداشته باشیم.

خط مشی و ارزش های شرکت : شرکت آمازون هاردوود به عنوان شرکتی تخصصی درزمینه ی ارائه پارکت های تمام چوب فعالیت می نماید. این شرکت به منظور برآورده ساختن اهداف و ارتقاء سطح رضایتمندی مشتریان راهبردهای زیر را سرلوحه فعالیتهای خود قرارداده است :

1. ارتقائ سطح رضایتمندی و وفاداری مشتریان ، مصرف کنندگان، متخصصین ذیربط و کلیه ذینفعان در خصوص محصولات عرضه شده توسط این شرکت

2. ارتقائ روز افزون جایگاه شرکت از طریق توسعه مداوم محصولات به لحاظ کیفی و کمی

3. حفظ سلامت و ایمنی محیط زندگی انسانها واعتقاد کامل به استانداردهای جهانی ومسائل زیست محیطی

4. شفافیت کامل در تعاملات داخلی و خارجی

اهداف و چشم انداز: اساس تفکر و هویت تجاری ما کیفیت مطلوب کار است. ما بزرگ می اندیشیم و هرگز عملکرد خود را تحت تأثیر منفعت طلبی های مقطعی قرار نمی دهیم. یکی از عواملی که توسعه و کیفیت زندگی انسان را تحت تأثیر جدی قرار می دهد مسکن است و به نظر می رسد آنچه در این مسیر ضروری است پاسخگوی به نیازها، کمبودها، پیشرفتها، تکنولوژی، آسایش و آرامش در این حوزه است. پایبندی این شرکت در جستجوی راهکارهای ی برای ارائه کیفیت عالی همواره مد نظر بوده و درجهت جلب رضایت هرچه بیشترمشتریان عزیز و توسعه آسایش و آرامش جامعه و ایجاد هم افزایی مضاعف در زنجیره ساختمان سازی بوده است. دراین راستا نیز راهبردهایی به شرح ذیل را سرلوحه فعالیتهای خود قرارداده است:

1. مدیریت کامل کلیه محصولات (تامین، پشتیبانی و ضمانت )

2. توان رقابتی بسیار بالا در کیفیت و قیمت

3. تلاش برای بدست آوردن رتبه برترین شرکت در زمینه تأمین پارکت های تمام چوب

4. تکمیل هرچه بیشتر و بهتر سبد محصولات در جهت رفع نیازهای جامعه

5. دستیابی به سهم عمده ای در توسعه و آبادسازی کشور

6. حفظ و بکارگیری منابع انسانی فرهیخته، حرفه ای و وفادار به آرمانهای شرکت

7. حفظ منافع کلیه افرادی که با شرکت تعامل دارند

 

2
3
1
4

 

 

 مشخصات عمومی پارکت های شرکت آمازون هاردوود

سایز قطعات پارکت

1- ضخامت تمامی انواع پارکت های شرکت 18 میلیمتر می باشد
2- تمامی پارکت ها در عرض 5/12 سانتیمتر می باشند
3- سایز طولی پارکت ها متفاوت هستند که در طول های 30 -45 -60- 75-90-120- 140-150 می باشند و بعضا در بعضی از باکس ها سایز طولی 180 سانتیمتر نیز به چشم می خورد.

پارکت ها در بسته های مقوایی بسیار شکیل و محکم مطابق با استاندارد های تعریف شده در کارخانه تولید کننده بسته بندی و پلمپ شده اند و به همان شکل وارد ایران می شوند. در هر یک از این باکس ها به مقدار 05/ 2 متر مربع پارکت قرار داده شده است. سایز های طولی مذکور به صورت رندوم در این باکس ها موجود می باشند که در تعدادی از آنها سایز 30 و 60 بیشتر قرار داده شده است و در تعدادی سایز 90 و 120 بیشتر وجود دارند. زمانی که چندین بسته باز می شود مشاهده می شود که از همه نوع سایز های طولی برای پوشاندن کف یک منزل یا یک دفتر وجود دارد که در نهایت می توان آنها را با حداقل پرت و ضایعات به صورت پازل در فضای مورد نظر نصب کرد . شایان ذکر است که تفاوت در سایزهای طولی علاوه بر به حداقل رساندن پرت چوب به گونه ای تضاد توام با زیبایی ایجاد خواهد نمود که چشم نوازی و با شکوهی پارکت های چوبی را دو چندان خواهد کرد . تمامی قطعات پارکت ها در کناره های اضلاع خود برآمدگی و فرو رفتگی هایی به شکل فاق و زبانه به اندازه 4 میلیمتر دارند که زمان نصب داخل یکدیگر قفل خواهند شد . فاق و زبانه ها از یک طرف باعث سهولت در نصب و از طرف دیگر سبب قفل شدن قطعات در یکدیگر می شوند که در نهایت منجر به استحکام و پیوستگی و یکپارچگی آنها خواهند شد .

نوع پرداخت و رنگ پارکت های امازون هاردوود

یکی از محاسن بارز پارکت های شرکت آمازون هاردوود که باعث شده است آنرا در میان سایر رقبا متمایز نشان دهد، نوع رنگ و پرداخت پارکت ها می باشد. لازم به ذکر است که بدانید تمامی انواع پارکت های شرکت آمازون هاردوود در کارخانه تولید کننده آنها واقع در کشور برزیل با کیفیت فوق العاده ای ساب خورده و پرداخت شده اند و سپس آنها را با هفت لایه رنگ و لاک اکسید آلومینیوم(آنتی uv) به گونه ای پوشانده اند که در برابر استفاده طولانی مدت و شرایط آب و هوایی گوناگون و راه رفتن های مداوم عملکرد رضایت بخش و فوق العاده ای از خود نشان دهند. حداقل عمر و ماندگاری رنگ پارکت ها 30 سال می باشد. به طوری که در طول این مدت نیاز به هیچ گونه نگهداری از جمله واکس و پولیش نخواهند داشت .

 

ایپه

ایپه یک چوب بسیار سخت , بسیار متراکم و بادوام است . در واقع سختی و استحکام این چوب به قدری است که به آن لقب چوب آهنی داده اند و آنرا با فولاد و بتن مقایسه می کنند . اگرچه این چوب توسط تعدادی از دلال های پارکت و کفپوش به گردوی برزیلی نسبت داده شده است .اما در حقیقت ایپه ارتباطی ندارد با درخت گردویی که در مواد غذایی قرار دارد .  درخت ایپه سابقا در گروه Tabrbuia دسته بندی شده بود .

نام و نام های مشترک : ایپه – گردوی برزیلی – لاپاچو
نام علمی : : Handroanthus spp. (H. guayacan, H. serratifolius, etc.)
مناطق قابل رشد : مناطق استوایی قاره ی آمریکا ( آمریکای مرکزی و جنوبی ) و همچنین مزارع تجاری و صنعتی
سایز درخت : ارتفاع 100 ft (30 m) – قطر 2-3 ft (1m - 6/0)
میانگین وزن خشک : 69 lbf (kg/m 1100)
وزن مخصوص (basic 12%mc) 10/1 – 0/91
سختی جانکای چوب : 3510 lbf (15620 N )
ضریب گسیختگی : 25660 EBF/IN2 (1W MPA)
ضریب الاستیسیته : EHB/IN2 – 3/200/000 (GPA)
مقاومت در برابر خرد شدن : ebf /in2 - 3200 (gpa 07/22)

ضریب جمع شوندگی یا آب رفتگی : شعاعی یا محوری 9/5% - مماسی یا 2/7% - حجمی 4/12% نسبت T/R : 2/1

طرح / رنگ : مغز چوب ایپه می تواند در رنگ های متنوعی از قهوه ای مایل به قرمز تا قهوه ای مایل به زرد زیتونی داشته باشند . گاها تا قهوه ای تیره مایل به سیاه نمایان می شود . در تعدادی از تکه های الوار درخت ترکیبی از قهوه ای تیره با نوارهای راه راه سیاه نیز دیده می شود . در این گونه خاص الوار ها و چوب زرد رنگی نیز در درون چوب به چشم میخورد .

ایپه سختی فوق العاده ای در مقابل کومارو و دیگر چوب های آمریکای جنوبی دارد همچنین ایپه برخلاف سایر چوب های جنگلی میل به رنگ های تیره تر دارد . مقاومت در مقابل پوسیدگی و فاسد شدن : ایپه از جمله الوارهای چوبی بریده شده در کره خاکی است که مقاومت و سختی بی نظیر و مثال زدنی در مقابل پوسیدگی و فاسد شدن دارد . این چوب به دلیل تلخی ذاتی که در خود دارد از جمله حشرات موزی من جمله موریانه و کرم درخت و غیره در امان است . خالی از لطف نیست که بدانید چوب ipe برای فرش کردن قسمتی از یک تفریگاه ساحلی در امتداد ساحل یکی از جزایر شهر نیویورک (CONEY) مورد استفاده قرار گرفت و گفته شده تا 25 سال نیاز به تعویض پیدا نکرده است .: این طول عمر و دوام با توجه به رفت و آمد های فراوان و تنش های محیطی آن منطقه بر روی چوب واقعا شگفت انگیز است .

عطر و رایحه : ایپه عطر و رایحه خوشبویی از خود بروز می دهد . که عطر و رایحه آن بعد از کار شدن در یک محیط فراگیر خواهد بود ..
Allergies/Toxicity: Although severe reactions are quite uncommon.استفاده مشترک چوب ایپه : به دلیل سختی بالای این گونه از چوب از آن برای ساخت مبلمان فضای باز (مبلمان شهری) ؛ کفپوش برای فضای پر رفت و آمد داخلی و خارجی ساختمان , مصالح کف سازی , عرشه ی کشتی , نمای بیرونی , روکش , ابزار و دسته ی اشیا و غیره استفاده می شود .

 

کومارو

چوب کومارو از گونه DIPTERYX ODORATA است که بیشتر مواقع در میان سایر انواع چوب ها از نام مشترک کومارو به تنهایی استفاده می شود . هر چند گاهی اوقات از آن با نام ساج برزیلی (BRAZILIAN TEAH)نیز یاد میشود . البته به لحاظ کیفیت و ارتباطی به چوب ساج ندارد و به مراتب سخت تر است . کفپوش های چوب کومازو از محبوب ترین نوع پارکت در میان شهروندان برزیلی می باشد .

نام و نام های مشترک : کومارو _ساج برزیلی
نام علمی : Dipteryx odorata
مناطق توزیع و قابل رشد : شمال آمریکای جنوبی
سایز درخت : ارتفاع 130-160 ft (40-50m) – قطر 3-5ft (1-1/5m)
متوسط وزن خشک : 68 cbs/ft3 (1/085 kg /m3)
وزن مخصوص : (basic ,12%me) : 86% -1/09
سختی جانکای چوب : 3330 ebf/in2 (14800 n)
ضریب از هم گسیختگی (مقاومت کششی) : 25390 ebf/in2 (175/1mpa)
ضریب الاستیک : 3/237/000 ebf/in2 (22/33 gpa)
میزان مقاومت در برابر خردشدن و متلاشی شدن : 13850 ebf/in2 (95/5 mpa)

ضریب جمع شوندگی یا آب رفتن : شعاعی یا محوری 3/5% -مماسی یا ضلعی 7/7% - حجمی 12/6%-نسبت 3/2:i/r

طرح / رنگ : درون چوب کومارو از قهوه ای ملایم تا تیره گاهی اوقات همراه با رنگ مایل به قرمز یا ارغوانی رنگ است و و بر ضخامت قطعات چوب ممکن است رگه های زرد یا قهوه ای مایل به سبز داشته باشد .
مقاومت در برابر فاسد شدن و پوسیدگی : چوب کومارو دوام و مقاومت فوق العاده عالی در مقابل فرسایش عوامل محیطی دارد .
بو و رایحه : چوب کومارو عطر و بوی ضعیفی دارد بر خلاف چوب درختان وانیل و دارچین که محیط پیرامون خود را معطر می کنند .
Allergies/Toxicity: There have been no adverse health effects associated with Cumaru upon painting.
استفاده مشترک : کفپوش ؛ کابینت , ساختمان مبلمان سازه های سنگین ؛ اسکله ؛ روابط راه آهن ؛ بلبرینگ و دستگیره و سایر اشیا چرخشی

 

جاتوبا

اگرچه از این چوب در سطح وسیعی از قاره آمریکا با عنوان گیلاس برزیلی یاد می شود که این اسم بیشتر در بین دلال ها و فروشندگان پارکت های چوبی رواج دارد , اما در واقع این درخت ارتباط بسیار کمی با گیلاس که میوه می دهد دارد و فقط به لحاظ رنگ و طرح به این درخت شبیه شده است .علی الخصوص در قسمت هایی از این چوب که به رنگ قهوه ای مایل به قرمز در می آید شباهت زیادی به گیلاس دارد و از آن برای ساخت مبلمان خانگی استفاده شده است . در آخر باید گفت جاتوبا چوبی است بسیار محکم و بادوام و سخت که در نزد کارگران جوینده چوب که به دنبال استحکام و دوام در کنار قیمت مناسب آن هستند ارزش بسیار زیادی دارد .

نام و نام های مشترک : جاتوبا _ گیلاس برزیلی
نام علمی : hymeneae courbaril
مناطق توزیع قابل رشد : آمریکای مرکزی ؛ جنوب مکزیک , شمال آمریکای جنوبی و هند غربی
ابعاد درخت : ارتفاع 100 ft (30m)- قطر 2-4ft (6%-1/2m)
میانگین وزن خشک : 62 ebf/ft3 (910 kg/m 3)
وزن مخصوص : (basic 12% m) : 77%-91%
سختی جانکای چوب : 2690 ebf (11950n)
ضریب از هم گسختگی یا تفاوت کششی : 22510lbf/in2 (155/2 mpa )
ضریب الاستیک : 274500 eba/in2 (18/93 gpa)
میزان مقاومت در برابر متلاشی شدن و خرد شدن : 11780 lbf/in2 (81/2 mpa)

میزان جمع شوندگی و آب رفتگی : محوری یا شعاعی 4/2% _ مماسی یا ضلعی 8% _ حجمی 12/1% نسبت T/R : 1/9 (SHRINHAGE)

طرح و رنگ : مغز چوب از قهوه ای نارنجی روشن تا قهوه ای مایل به قرمز تیره که بعضا با تضاد بیشتر با رگه های قهوه ای مایل به خاکستری همراه است که پس از قرار گرفتن در معرض نور به رنگ های تیره تر تمایل پیدا می کند . درخشش کلی طلایی و در نهایت رنگ قرمز حنایی عمیق آن مهیج و نفس گیر است  مقاومت در برابر پوسیدگی و فاسد شدن : طبق ارزیابی های انجام شده چوب جاتوبا در مقابل پوسیدگی و فاسد شدن ذاتا بسیار سخت و با دوام است و همچنین در برابر موریانه و دیگر حشرات موزی مقاوم است زیرا چوب جاتوبا نیز تلخ است و غیر خوراکی برای انواع حشرات است ..

رایحه و بو : چوب جاتوبا بو رایحه مشخصی ندارد .
. Allergies/Toxicity: severe reactions are quite uncommon.
موارد استفاده: کفپوش ؛ ساخت مبلمان ؛ کابینت ؛ دسته ابزار ؛ کشتی سازی , اتصالات راه آهن , اشیا چرخشی و سایر موارد .

 

تاواری

 اگر چه چوب تاواری به سختی چوب کومارو و جاتوبا نیست اما هنوز هم آنرا یک گزینه مناسب و بسیار عالی چوب در قدرت , ثبات و مقاومت در شرایط گرم و مرطوب و خشک زمستانی می دانند . بنابراین پارکت های چوب تاواری به عنوان یک محصول واجد شرایط برای استفاده از کفپوش چوب سخت با قیمت مناسب در نظر گرفته شده است . چوب تاواری به لحاظ سختی و شکل ظاهر نزدیک ترین نمونه به چوب راش می باشد اما مقاومت زیاد در برابر شرایط آب و هوایی خشک و مرطوب (حدود 12 درصد رطوبت ) این چوب , اثباتی برای منحصر به فرد بودن پارکت تاواری می باشد .

نام و نام های مشترک : تاواری , بلوط برزیلی ...
نام علمی : COURATARI TAUARI
مناطق توزیع و قابل رشد : آمریکای مرکزی ؛ آمریکای لاتین
ابعاد درخت : ارتفاع 100-120 FT (37 M) – قطر 36-48 IN (90-120 CM)
Average میانگین وزن خشک : 62 LBF/IN2 (910KG/M3)
سختی جانکای چوب : 2200LBF (11950 N)
ضریب الاستیک :  2,745,000 lbf/in2 (18.93 GPa)
مقاومت در برابر خرد شدن و متلاشی شدن : 12900 LBF/IN2 (81/2 MPA)
ضریب جمع شوندگی و آب رفتگی (shirinkage) : محوری یا شعاعی 4/2% - مماسی یا ضلعی 7/3% 

طرح و رنگ : رنگ این چوب کرم یا خامه ای مایل به سفید است با یک اثر خفیفی از رنگ صورتی یا زرد است .درون چوب و بیرون آن از یکدیگر مجزا نیستند .اما نمونه های این کفپوش که بیشتر مورد پسند واقع شده است به رنگ قهوه ای مایل به قرمز روشن موجود است .
مقاومت در برابر پوسیدگی و فاسد شدن : چوب تاواری مطابق آنالیزهای انجام شده مقاومت خیلی خوبی در برابر پوسیدن و فاسد شدن دارد . همچنین بسیار مقاوم در برابر حشرات موذی من جمله موریانه می باشد .بنابراین بسیار مناسب است برای کفپوش در فضای داخلی .
عطر و رایحه : چوب تاواری رایحه بسیار ملایم و مطبوعی دارد .
Allergies/Toxicity: There have been no adverse health effects upon painting.
موارد استفاده : ساختن قاب و ستون ؛ مصالح ساختمانی ؛ کابینت ؛ کفپوش , مبلمان , ساخت و ساز و غیره

 

                                                                

 

 

بررسی تجارت


هیچ بررسی در حال حاضر وجود ندارد

نمایش ترافیک بازدید

مهمانان

تاریخ امروز

قابل توجه سازندگان و تولید کنندگان ایرانی

یک ماه حضور رایگان درسایت برای مشتریان جدید تا بررسی مدارک سازندگان و تولید کنندگان

تولید کنندگان که قدمت بالای پنج سال دارند از لینک زیر پرداخت را انجام دهند

لینک پرداخت سازندگان دارای پروفایل

لینک پرداخت زیر جهت پرداخت سازندگان و تولید کنندگان جدید ( ساخت صفحه اختصاصی رایگان میباشد)

لینک پرداخت سازندگان جدید بدون پروفایل

لطفا جهت تماس تلفنی و مشاوره رایگان و بررسی صحت تولید کننده یا سارنده ایرانی  در سایت ثبت نام کنید

و یا به شماره زیر مسیج بزنید تا پشتیبانی وبسایت با شما تماس بگیرند :

09140123123

3خانه
درباره ما
ارتباط با ما
39برترین سازندگان و تولید کنندگان
زیرساخت شبکه کامپیوتری
13برترین سازندگان ساختمانی
معماران برتر
25مراحل ساخت
25اجرا ساختمان
گودبرداری
پروفایل من